Рюкзаки: велика дружна сім'я
Рюкзак – це аксесуар із величезною історією і, мабуть, ще більшою функціональністю. Саме тому сфера його застосування вже давно є не лише побутом індіанців та кур'єрських замовлень.
Сьогодні рюкзаки – це величезний клан, у якому можна зустріти як суворі мужні екземпляри, так і універсальні моделі у стилі casual. Загалом ми вирішили ближче познайомитися з цією сім'єю.
Конструкція
Перша характеристика, якою можна ділити рюкзаки, це тип конструкції. Звичайно, в наш час конфігурацій аксесуара дуже багато, але базовими дотепер залишаються три: це м'які, станкові та каркасні (на фото зліва направо):
М'які рюкзаки – це категорія з маленьким або середнім об'ємом (до 50 л), яку відрізняють невелика вага, відсутність каркаса, вантажний пояс та ущільнене дно (останні дві характеристики – варіативно).
Добре відомим представником цього є радянський «колобок» або «кавун» - безформний мішок із лямками, який можна було побачити на плечах будь-якого туриста тих часів. Сьогодні ж до м'яких рюкзаків належить більшість міських та спортивних моделей.
Верстатовими називають рюкзаки, які мають металеву раму, що полегшує напругу. Цікаво, що подібна конструкція дозволяє транспортувати не тільки сам рюкзак, а й важкі габаритні вантажі (човни, дрова тощо). Такі моделі припали до смаку запеклим фанатам експедицій, які не один тиждень проводять в умовах відсутності цивілізації.
Разом з тим, аксесуари такого типу серед знавців прозвали шиєломами, тому що верхня частина рами при падінні людини вперед може викликати травми.
Каркасні рюкзаки найпоширеніші серед туристів. Вони відрізняються наявністю пластикових або алюмінієвих пластин, які у своїх згинах вторять формі хребта –
так забезпечується щільне прилягання рюкзака до спини, за рахунок чого пересуватися з таким рюкзаком дуже зручно. Ще один плюс каркасного екземпляру – регулювання під зріст його власника.
Призначення
Маючи один із трьох основних видів конструкції, кожен рюкзак має додаткові відмінності у зв'язку з призначенням таких. Звичайно, видів досить багато, але ми спробуємо зобразити основні:
· Експедиційний (для непрохідних джунглів у стилі Індіани Джонса): каркасна або станкова конструкція, великий об'єм та анатомічна форма;
· Штурмовий (для скелелазіння та гірських сходжень у стилі Людини-Павука): об'єм до 65 літрів, ергономічність, компактність та точне розподілення ваги;
· Трекінговий (для довгих прогулянок та триденних походів у стилі студентів/хіпі): об'єм до 50 л, м'яка конструкція, легкість та наявність кріплень;
· Спортивний (для відвідування тренувань в стилі Джекі Чана): невеликі, найчастіше з м'якою конструкцією, нерідко мають специфічну форму під спортивне спорядження;
· Лижний (для Нового року в стилі Буковелі): жорсткий каркас для захисту спин сноубордистів та лижників, система підвісок для міцної посадки та кріплення для обладнання;
· Міський (для щоденних справ у стилі зайнятих мешканців мегаполісу і не тільки): невеликий об'єм (до 35 л), легкість, м'яка конструкція і, що найприємніше, величезний вибір форм та забарвлень.
Звичайно, це далеко не весь перелік рюкзаків, і існує їх ще багато (таких, як велорюкзаки у формі штанців на багажник, рюкзаки для риболовлі або навіть рюкзаки для немовлят).
Але головне, що навіть після такого короткого огляду можна сміливо дійти висновку: рюкзаки – це доля сміливих, характерних і захоплених людей, яким потрібні комфорт, надійність та вільні руки!